1 липня набрав чинності новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, профзахворювань та аварій на виробництві

04 липня 2019

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №337 затверджено Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

У зазначеному Порядку, на відміну від попереднього, визначено процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сталися з особами, визначеними частиною першою статті 35 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування».

Змінено терміни надання повідомлень про настання нещасного випадку. Відповідно до Порядку роботодавець зобов`язаний протягом двох годин повідомити відповідні підприємства (установи, організації) зазначені в абзацах четвертому – дев`ятому п. 8 Порядку з використанням засобів зв`язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 до Порядку.

Строк давності для розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь) на виробництві становить три роки з дня їх настання.

Також передбачено, що розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) комісією підприємства (установи, організації) проводиться протягом п`яти робочих днів з дня утворення комісії, а спеціальне розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) проводиться протягом 15 робочих днів.

Розслідування нещасних випадків, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, може проводитись комісією підприємства (установи, організації) у разі надання територіальним органом Держпраці письмового доручення роботодавцю протягом наступного робочого дня після отримання повідомлення про нещасний випадок.

Підставою для видачі такого доручення є наявність висновку про ступінь тяжкості травми.

Змінити мову