Управління Держпраці у Тернопільській області
 
Головна
Про управління
Керівництво
Контактна інформація
Графік прийому
Новини
Планування роботи
Звіти
Нормативна база
Адміністративні послуги
Запобігання проявам
корупції
Очищення влади
Контрольно-наглядова діяльність
Ринковий нагляд
Доступ до публічної
інформації
Вакансії
Громадська рада
Відеоінформація
Сайт Держпраці
Untitled Document
 
  Оперативна інформація

06.12.2017

Мати працює неповний робочий день: чи мають право на відпустку для догляду за дитиною родичі?

Чи має право роботодавець надавати за заявою батька дитини, баби, дiда чи iнших родичiв, якi фактично доглядають за дитиною, вiдпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку на пiдставi довiдки з мiсця роботи матерi про те, що вона приступила до роботи на умовах неповного робочого дня? Консультує Мінсоцполітики.

За частиною 1 ст. 18 Закону "Про вiдпустки" (далi - Закон) пiсля закiнчення вiдпустки у зв’язку з вагiтнiстю та пологами на бажання жiнки їй надається вiдпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку.

Ця вiдпустка може бути використана повнiстю або частинами також батьком дитини, бабою, дiдом чи iншими родичами, якi фактично доглядають за дитиною, або особою, яка всиновила чи взяла пiд опiку дитину, та одним iз прийомних батькiв (ч. 3 ст. 18 Закону i ч. 7 ст. 179 КЗпП).

На бажання жiнки або названих осiб у перiод перебування їх у вiдпустцi для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 4 ст. 18 Закону).

За частиною 4 ст. 20 Закону особам, зазначеним ч. 3 ст. 18 Закону (крiм осiб, якi всиновили чи взяли дитину пiд опiку у встановленому законодавством порядку), вiдпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку надається на пiдставi довiдки з мiсця роботи (навчання, служби) матерi дитини про те, що вона стала до роботу до закiнчення термiну цiєї вiдпустки i виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (iз зазначенням дати).

Ураховуючи викладене, якщо мати дитини, працює на умовах неповнота робочого часу в перiод вiдпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку, для надання такої вiдпустки iншим особам, зазначеним ч. 3 ст. 18 Закону, в цей самий перiод пiдстав немає. Чинним законодавством не передбачено використання вiдпустки для догляду за дитиною віком до трьох рокiв одночасно двома чи бiльше застрахованими особами.


«Праця i зарплата» № 41 (1053)


[13.12.2017] Головні вимоги, яких повинні дотримуватися роботодавці при вивільненні працівників

[13.12.2017] Слухачам обласного радіо розповіли про безпечну експлуатацію газу в побуті

[13.12.2017] Щоб не повторилися газові трагедії

[12.12.2017] У Тернопільській університетській лікарні відбулося навчання посадових осіб

[11.12.2017] За допомогою онлайн-пошуку можна дізнатися про плани перевірок 22 держорганів

[11.12.2017] Проведено семінар з профілактики професійної захворюваності

Архів новин