До уваги працівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства: важливо неухильно дотримуватись правил охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки

29 липня 2019

Водопровідно-каналізайне господарство є однією з найважливіших систем життєзабезпечення населених пунктів. Загальна протяжність водопровідних мереж в Україні становить понад 100 тисяч кілометрів, кількість насосного обладнання у системах водопостачання країни майже 15 тисяч одиниць, загальна протяжність каналізаційних мереж – 35 тисяч кілометрів.

Значна частина водопровідних та каналізаційних мереж України знаходиться в аварійному стані і підлягає ремонту та заміні.

У теплу пору року зростає інтенсивність ремонтних, земляних і очисних робіт, робіт у колодязях, котлованах, траншеях, закритих просторах, що збільшує ймовірність настання нещасних випадків під час їх виконання.

Загалом у 1406 суб’єктів господарювання водопровідно-каналізайного господарства працює 94932 працівників. За 12 місяців  2018 року травмувались 59 осіб, 2 з них – смертельно. За 5 місяців 2019 оку травмувались 16 осіб, 3 – смертельно. За видами подій значна кількість нещасних випадків пов’язані із отруєнням газами під час виконання робіт у колодязях та інших закритих просторах – грабельних відділеннях каналізаційних насосних станцій.

Основні причини нещасних випадків – організаційні:

  • виконання робіт без оформлення нарядів-допусків;
  • незабезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту або невикористання їх працівниками під час виконання ними робіт підвищеної небезпеки;
  • незабезпечення працівників засобами контролю повітряного середовища;
  • низький рівень виробничої дисципліни, культури виробництва, безвідповідальність посадових осіб та безпечність виконавців робіт підвищеної небезпеки.

Звертає увагу на вимоги до забезпечення безпечного виконання робіт, контролю газоповітряного середовища під час виконання газонебезпечних робіт, забезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту, наявності та справності вентиляційних систем і технологічного обладнання, а також своєчасність проведення медичних оглядів працівників, які допускаються до виконання робіт підвищеної небезпеки та стан виробничої дисципліни на підприємствах.

Змінити мову