Голова Держпраці Роман Чернега під час зустрічі зі студентами Академії праці соціальних відносин і туризму ФПУ поінформував про права працівників на гідні умови праці

13 грудня 2018

#Всеукраїнський_тиждень_права

«Загальна Декларація прав людини представляє одне з основоположних прав людини  – це право на гідні умови праці.  Вона гарантує кожній людині право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці, на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне людини існування, її самої та її сім’ї, на відпочинок і дозвілля, включаючи право на розумне обмеження робочого дня та на оплачувану періодичну відпустку, на забезпечення в разі безробіття, хвороби, інвалідності… чи іншого випадку втрати засобів до існування через незалежні від неї обставини, на особливе піклування про материнство та дитинство» – розпочав свій виступ Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

Держпраці щоденно   опікуються усіма цими питаннями. Адже однією із головних функцій системи інспекції праці є забезпечення впровадження в життя законів і правил щодо умов праці та захисту працівників.

Лише у 2018 році фахівці Держпраці захистили  права і забезпечили офіційне працевлаштування   більш як 219 тисячам  працівників, сприяли поверненню боргів по заробітній платі понад 80 тисячам  працівників. Захистили  права 5 тисяч працівників на належну тривалість робочого часу та часу відпочинку – вони отримали гарантований законом   40-годинний робочий тиждень, вихідні дні і щорічну відпустку тривалістю не менше 24 календарних днів на рік. Забезпечили право 221 дитини, що працює та права 20 працюючих жінок. Майже для 5 тисяч працівників забезпечили  право на отримання страхових виплат у зв’язку із втратою працездатності.

Крім того, Голова Держпраці розповів про переваги легального працевлаштування.

«Цього року Урядом вжито цілу низку заходів направлених на легалізацію трудових відносин. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сфері зайнятості, розвитку професійних навичок, освіти та пенсійного забезпечення. Вона є формую соціального демпінгу, що створює недобросовісну конкуренцію стосовно тих підприємств, які несуть всю вагу законодавчих зобов’язань щодо соціального забезпечення, захисту та безпеки працівників. Крім того, для роботодавців незадекларована праця створює необмежені можливості тиску на працівника, позбавляє трудові відносини публічного контролю, забирає у людини можливість відстоювати свої права, мати організоване представництво інтересів у соціальному діалозі, порушує права і гідність працівників, позбавляє соціальної захисту та отримання пенсії у майбутньому» – наголосив Роман Чернега.

Змінити мову