Голова Держпраці Роман Чернега взяв участь у 9-му міжнародному конгресі з охорони праці, що проходив 6-9 травня у Стамбулі

14 травня 2018

Минулого тижня разом з колегами з Держпраці взяли участь у 9-му міжнародному конгресі з охорони праці ( 9th International Congress on Occupational Safety and Health ), що проходив 6-9 травня у Стамбулі під егідою Міністерства праці і соціального захисту Турецької Республіки (ÇSGB).
Визначна подія для всіх тих, для кого питання охорони праці є завданням, пріоритетом, навіть філософією і змістом життя.
Представники міністерств соціальної політики, служб та інспекцій з питань праці, соціальних партнерів, науковці з більш як 20 країн світу обговорювали сучасні виклики щодо збереження життя і здоров’я працівників на робочому місці.
Відкриваючи Конгрес, Прем’єр-Міністр Туреччни Біналі Їлдирим (Binali Yıldırım) відзначив, що тільки спільно: держава, роботодавці, працівники, профспілки , наука, – ми можемо побудувати світ, вільний від нещасних випадків. Дуже влучно глава Уряду ТР відзначив: «Якщо ми байдужі, ігноруємо вимоги з охорони праці – то таким чином «запрошуємо» нещасні випадки на робоче місце»!
Багато говорили, дискутували про необхідність інвестування в навчання з питань охорони праці, починаючи з молодшої школи. Адже виховання і формування культури з охорони праці дасть економічний ефект в майбутньому, і саме основне – збереже людський трудовий потенціал і примножить його. Така практика є в Індії, Сінгапурі, запроваджується в Туреччині, ряді інших країн.
З колегами з Грузії, Азербайжану, Молдови, Чорногорії іншими багато спілкувалися і обмінювалися досвідом щодо дій на попередження на. Превенція повинна бути на першому місці. Але якщо хтось (і роботодавці, і працівники) ігнорують закони з охорони праці – вони повинні нести високу відповідальність за це.
Ризик-орінтований підхід (Risk assessment) – основа у створенні і стабільній роботі «здорових підприємств». Але в той же час без державного нагляду ефективного результату досягти неможливо. Оскільки відповідальність, встановлення причин нещасних випадків, розроблення національних стандартів – це завдання наглядових органів.
Проаналізувавши всю інформацію, отриману на конгресі, можна з впевненістю сказати, що Україна рухається у правильному напрямку. Гармонізація національного законодавства з директивами ЄС, прийняття нової Концепції з ОП, в основі якої закладено ризик-орінтований підхід, наголос у роботі Держпраці на превентивних заходах – все це і не тільки сприятиме зменшенню нещасних випадків на виробництві, а відповідно – збереженню людського життя і здоров’я на робочому місці.

Джерело: Сторінка Романа Чернеги у Facebook

Змінити мову