Колегія Управління Держпраці у Тернопільській області: проаналізовано стан дотримання законодавства з питань охорони праці у лікувально-профілактичних закладах, які використовують кисень та посудини, що працюють під тиском

21 червня 2018

На колегії Управління Держпраці у Тернопільській області, яке відбулося 20 червня, обговорили питання стану дотримання законодавства з питань охорони праці у лікувально-профілактичних закладах, які використовують кисень та посудини, що працюють під тиском та  стану виконавської дисципліни в Управління.

На сьогодні в області 57 закладів охорони здоров’я, у яких експлуатується обладнання підвищеної небезпеки, а саме: посудини під тиском (кисневі балони, автоклави, котли) та здійснюють роботи підвищеної небезпеки. Лікувальні заклади  поступово переходять  на  використання  більш  безпечних технологій та обладнання  для  застосування  кисню  (кисневі   концентратори,  кріогенні  циліндри).

Заклади охорони здоров’я області, які виконують роботи та експлуатують обладнання підвищеної небезпеки отримали відповідні дозволи Держпраці. У лікувальних закладах автоклави проходять планові технічні випробування, обслуговуючий персонал щорічно проходить навчання та перевірку знань з безпечної експлуатації автоклавів, –  зазначив начальник відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Управління Петро Гичка.

З метою запобігання нещасних випадків головні державні інспектори Управління у січні травні перевірили стан  охорони   праці  в  лікувально-профілактичних закладах, зокрема, Тернопільському обласному протитуберкульозному диспансері та Бучацькій центральній районній комунальній лікарні. Результати  перевірок свідчать,  що  керівники закладів  проводять  роботу  щодо  створення  на  робочих  місцях  безпечних  та  нешкідливих умов  праці. Разом з тим, під  час  перевірок   виявлено  низку   порушень  законодавчих  та  нормативно-правових  актів  з  охорони  праці, які були усунені під час перевірок.

Нагадуємо про необхідність суворого дотримання вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, створення на робочих місцях безпечних і нешкідливих умов праці. Зокрема, необхідно отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію машин, механізмів,  устаткування підвищеної небезпеки, призначити відповідальних осіб за справний технічний стан і безпечну експлуатацію посудин, що працюють під тиском; проводити навчання та  перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників, розробити інструкції з охорони праці для працівників, які виконують роботи, пов’язані з використанням кисню та обслуговують посудини, що працюють під тиском; провести перевірку манометрів, встановлених на посудинах,, що працюють під тиском, – зауважив начальник відділу Управління Віктор Андрійчук

Сумлінне дотримання правил безпеки під час застосування кисневого обладнання – ось важливе завдання для осіб, відповідальних за це обладнання. Актуальним залишається питання впровадження запобіжних заходів щодо унеможливлення трагедій та недопущення нещасних випадків, пов’язаних із цим життєво необхідним і водночас небезпечним газом. Адже нехтування правилами безпеки може призвести до трагедій із людськими жертвами,   –  підкреслила начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус.

Змінити мову