«Легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту»

Під таким заголовком 22 лютого відбувся семінар з соціальними партнерами у Бережанському районному центрі зайнятості. На семінар запрошені: головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Тернопільській області – Андрій Погаратий, головний спеціаліст-інспектор з питань праці Бережанської міської ради – Павло Щербань, начальник Бережанського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України – Марія Наконечна Марія, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Бережанському районі – Михайло Хлопась, роботодавці району –  11 осіб.

Саме соціальна відповідальність повинна бути першоосновою будь-якої діяльності. Роботодавцям роз’яснили норми оформлення трудових відносин на сьогодні, переваги легального працевлаштування та відповідальність за порушення законодавства у сфері зайнятості. Погоджуючись працювати без належного оформлення, людина, перш за все, шкодить сама собі. Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини. Тому оформлення трудових відносин у встановленому чинним законодавством порядку і офіційне отримання заробітної плати –  це державний захист громадян від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок. Крім того, це гарантія одержання пенсії в майбутньому.

Фахівцями центру зайнятості проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців та безробітних щодо ведення соціально-відповідального бізнесу, щоб донести важливість легалізації заробітної плати для отримання в подальшому пенсії та інших соціальних гарантій. Це сприятиме побудові цивілізованих відносин, що є запорукою підвищення економіки країни та соціальної захищеності населення.

 

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями

Бережанського районного центру зайнятості

Галина Тимошенко

Змінити мову