На виробничій нараді обговорили питання подолання стигматизації та дискримінації людей із ВІЛ-позитивним статусом, створення оптимальних умов праці

В «Інформаційно-аналітичному центрі медичної статистики» за участю лікаря з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдана Марківа відбулась виробнича нарада з питань подолання стигматизації та дискримінації щодо людей із ВІЛ-позитивним статусом, створення оптимальних умов праці.

У нараді взяли участь директор «Інформаційно-аналітичного центру медичної статистики» Володимир Юровський та профільні спеціалісти.

«Інформаційно – аналітичного центру медичної статистики» займається збором та обробкою статистичних даних показників здоров’я населення області, показників надання первинної, вторинної та спеціалізованої медичної допомоги, прогнозуванням стану здоров’я населення області

Відзначено, що проблема ВІЛ/СНІДу є трудовою проблемою і повинна розглядатися, як будь-яка інша проблема, пов’язана з умовами праці. Таке тлумачення проблеми ВІЛ/СНІДу важливе не лише тому, що воно стосується працівників, але й тому, що робоче місце може бути частиною осередку суспільства, продуктивності і досвіду, втрати навиків, декваліфікації, плинності кадрів.

Стигматизація і дискримінація, пов’язані з ВІЛ/СНІДом, що викликає у них депресію, знижену самооцінку та відчай.

Зниження рівня стигматизації є необхідним кроком для ефективної боротьби з епідемією та надання адекватного догляду і підтримки тим, кого стосується ця проблема.

Серед шляхів подолання стигматизації є насамперед впровадження програм регулярного інформування та навчання щодо ВІЛ для працівників усіх рівнів та категорій, зокрема надання об’єктивної  інформативності про шляхи передачі ВІЛ/інфекції та методи профілактики.

На нараді обговорені питання створення оптимальних умов праці, акцентована увага на порядку проведення періодичних та попередніх медичних оглядів працюючих у шкідливих та важких умовах праці.

Богдан Марків

Лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці

 Управління Держпраці у Тернопільській області

 

Змінити мову