На виробничій зустрічі обговорили питання подолання стигматизації та дискримінації людей із ВІЛ-позитивним статусом

2 січня 2018 року в інформаційно-аналітичному центрі медичної статистики за участю лікаря з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдана Марківа відбулася робоча зустріч з питань подолання стигматизації та дискримінації щодо людей із ВІЛ-позитивним статусом.

Відзначено, що проблема ВІЛ/СНІДу є трудовою проблемою і повинна розглядатися, як будь-яка інша проблема, пов’язана з умовами праці. Таке тлумачення проблеми ВІЛ/СНІДу важливе не лише тому, що воно стосується працівників, але й тому, що робоче місце може бути частиною осередку суспільства, продуктивності і досвіду, втрати навиків, декваліфікації, плинності кадрів.

Стигматизація і дискримінація, пов’язані з ВІЛ/СНІДом, мають багато інших наслідків. Зокрема, вони впливають на свідомість людей з ВІЛ/СНІДом, що викликає у них депресію, знижену самооцінку та відчай.

Зниження рівня стигматизації є необхідним кроком для ефективної боротьби з епідемією та надання адекватного догляду і підтримки тим, кого стосується ця проблема.

Серед шляхів подолання стигматизації є насамперед впровадження програм регулярного інформування та навчання щодо ВІЛ для працівників усіх рівнів та категорій, зокрема, надання об’єктивної інформативності про шляхи передачі ВІЛ/інфекції та методи профілактики.

Богдан Марків

лікар з гігієни праці

відділу з питань гігієни праці

Управління Держпраці у Тернопільській області

Змінити мову