На засіданні колегії Тернопільської ОДА зосередили увагу на стан охорони праці та попередження виробничого травматизму в області

13 листопада 2019

Засідання колегії обласної державної адміністрації відбулося під керівництвом голови ТОДА Ігоря Сопеля. Під час заходу розглянули низку важливих питань. Серед основних – стан охорони праці та попередження виробничого травматизму в області, про що доповіла керівник територіального Управління Держпраці Наталія Рус.

Одним із основних пріоритетів державної політики є забезпечення промислової безпеки та охорони праці. Аналіз стану охорони праці підтвердив, що в області триває тенденція до зростання рівня виробничого травматизму.

«За 9 місяців 2019 року кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 10,5%, або на 6 нещасних випадків (за 9 місяців 2019 року травмовано 57 осіб, у 2018 році – 51), а кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов‘язаних з виробництвом, порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 27%, або на 3 нещасних випадки (за 9 місяців 2019 року смертельно травмовано 11 осіб, у 2018 році – 8)», – розповіла начальник Управління Наталія Рус.

Одним із проблемних питань охорони праці сьогодні є незадовільний стан ліфтового господарства області, яке має високий рівень фізичного зносу конструкцій і електрообладнання.  Ліфти, які відпрацювали 25-річний ресурс, підлягають експертному обстеженню для вирішення питання їх подальшої експлуатації.

 «У житловому фонді комунальної та кооперативної форми власності міста Тернопіль експлуатується 761 ліфт, з них термін експлуатації 525 ліфтів перевищує 25 років. Частина з них потребує експертного обстеження. Крім цього, ряд підприємств та об‘єднань співвласників багатоквартирних будинків, не отримали в органах Держпраці дозвіл на експлуатацію ліфтів відповідно до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію (застосування) машин, механізмів підвищеної небезпеки», – зазначила Наталія Рус.

З метою попередження нещасних випадків на виробництві головні державні інспектори Управління у січні-вересні 2019 року провели  907 перевірок виробничих об‘єктів суб’єктів господарювання з питань охорони праці та промислової безпеки, у т. ч. 99 позапланових.  Перевірки проводились на 538 суб’єктах господарювання. Під час перевірок виявлено 4603 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці. За незадовільний стан охорони праці, порушення нормативних актів з охорони праці притягнуто до адміністративної відповідальності 413 працівників, 245 –  перші керівники підприємств.

Змінити мову