Неоформлені працівники позбавлені соціальних гарантій та є потенційними жертвами трудової експлуатації

Головні державні інспектори Управління Держпраці у Тернопільській області Оксана Григорчук та Галина Климчук спільно з фахівцями Тернопільського міського центру зайнятості провели семінар для безробітних тернополян у приміщенні центру зайнятості 29 серпня 2019 року.

Учасники заходу серед іншого обговорили з безробітними питання дотриманням вимог трудового законодавства та наголосили на важливості офіційного працевлаштування.
Зокрема, головний державний інспектор Оксана Григорчук звернула увагу присутніх на необхідності не лише оформлення трудового договору, але й детального ознайомлення з документом перед тим як його підписати.
Присутні на заході дізналися також про правові аспекти легального працевлаштування та особливості укладення трудових договорів.
– Працівник без офіційного працевлаштування позбавляється державних соціальних гарантій, а саме: права на отримання не нижче законодавчо встановленого розміру заробітної плати, відповідних виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу, соціального страхування тощо. До того ж офіційно неоформлений працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник за якого, відповідно, роботодавець сплачує страхові внески, отримає право на гідну пенсію, – повідомила Оксана Григорчук.
Оксана Григорчук також констатувала, що нелегальні працівники – це потенційні жертви трудової експлуатації. При цьому, потрапляють у трудове рабство і жінки, і чоловіки не тільки за кордоном, але й в Україні.

Змінити мову