В рамках Всеукраїнського тижня права студентів Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола інформували про ризики неофіційного працевлаштування

14 грудня 2018

#Всеукраїнський_тиждень_права

Про особливості праці молоді і права неповнолітніх у трудових правовідносинах та переваги легального працевлаштування студентам Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола розповіли фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області та Головного Управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області.

Правову освіту студентам закладу представники державних установ підвищували у форматі лекції. Завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Тернопільській області Оксана Сторчак ознайомила присутніх з ключовими аспектами правової допомоги у питаннях, що входять до компетенції Управління Держпраці.

Студентам наголосили на важливості легального працевлаштування, акцентовано увагу на тому, що прийняття на роботу під виглядом стажування, без належного оформлення та без проведення відповідної оплати є порушенням трудових прав працівників. Також майбутнім працівникам розповіли, як убезпечити себе від недобросовісних роботодавців та куди можна звертатися за поновленням своїх трудових прав, ознайомлено із тривалістю робочого часу та часу відпочинку, із правами найманих працівників на основні та додаткові відпустки, термінами виплати заробітної плати, а також із іншими гарантіями, передбаченими законодавством про працю.

Молодь, яка працює, в першу чергу повинна знати про свої права. Праця неповнолітніх у трудових відносинах прирівнюється у правах до повнолітніх. Однак, у галузі охорони праці, щодо робочого часу, надання відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються рядом законних пільг. Молоді потрібно звернути увагу на те, що режим роботи працівника віком до 18 років може бути тільки до 22 год. Трудовим законодавством заборонено праця неповнолітніх у нічний час, вихідні дні. Усі особи, молодше 18 років, приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку повинні проходити обов’язковий медичний огляд.

Спілкуючись зі студентами та викладачами коледжу, особливу увагу молоді було звернуто на необхідності завжди дотримуватись правил безпеки та охорони праці та удосконалювати свої знання з питань трудового законодавства – адже в майбутньому всі планують працювати за фахом, а ці знання допоможуть відстояти свої трудові права.

Змінити мову