Семінар-нарада з керівниками підрозділів та інженерно-технічними працівниками Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

26 січня 2018

Працівники  Управління Держпраці у Тернопільській  області  24 січня 2018 року провели семінар-нараду з керівниками підрозділів та інженерно-технічними працівниками Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та гігієни праці, організації безпечного ведення робіт в медичному закладі.

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Ірина Корнійчук  проаналізувала стан виробничого травматизму в медичному закладі  у 2016-2017 роках та розглянула основні причини нещасних випадків, серед яких на першому місці стоять порушення вимог інструкцій,  хоча усунення їх не потребує значних витрат.

Ірина Корнійчук  наголосила, що  керівникам структурних підрозділів необхідно постійно здійснювати моніторинг за технічним станом обладнання, контроль за додержанням працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, своєчасно виявляти можливості виникнення небезпечних ситуацій на виробництві, попереджувати працюючих про їх наявність, забезпечувати усунення причин, що призводять до нещасних випадків.

Основною складовою профілактики травматизму є формування сучасного і безпечного здорового виробничого середовища. Перш за все, це процес по використанню всіх можливих засобів для підвищення загальної поінформованості працівників про виробничі безпеки та ризики, обізнаності та розуміння того як можна їх запобігти. Формуючи культуру охорони праці, необхідно постійно привертати увагу кожного працівника до цих важливих питань, це в свою чергу сприятиме роботі без аварій і травм.

Головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці  Орест Бідяк розповів про особливості умов праці медичних працівників, попередження професійних та професійно зумовлених захворювань, необхідність використання працівниками спецодягу, засобів індивідуального та колективного захисту, порядок організації та проведення профілактичних медичних оглядів.

Зокрема, відзначив, що на медичних працівників під час виконання ними професійних обов’язків діють специфічні шкідливі (небезпечні) виробничі фактори, такі як професійне використання фармакологічних та дезінфікуючих засобів. Умови їх праці характеризуються також показниками напруженості трудового процесу, особливо при роботі у нічні зміни.

 

 

Змінити мову