У Чортківському лісгоспі обговорили питання безпечного проведення вантажно-розвантажувальних робіт

Про безпечну організацію та проведення вантажно-розвантажувальних робіт поінформували фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області працівників Чортківського лісового господарства під час інформаційної наради на підприємстві. Начальник відділу Управління Петро Гичка та головний державний інспектор Ігор Проць розповіли про особливості проведення таких робіт.

Зокрема, на підприємстві роботодавець безпосередньо здійснює контроль за  дотриманням вимог безпеки при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт, забезпечує утримання вантажопідіймальної техніки, пристроїв і знімних вантажозахоплювальних  органів  в  справному стані та безпечну їх експлуатацію. Усі вантажно-розвантажувальні роботи мають проводитися відповідно до карти технологічного процесу, яка затверджена роботодавцем.

Переміщування вантажу вантажно-транспортним устаткуванням необхідно організовувати так, щоб унеможливлювалось перебування працівників на вантажі і в зоні його можливого коливання чи падіння, а також поверх приміщень і транспортних засобів, в яких перебувають люди. Під час вантажно-розвантажувальних робіт водій та інші  особи  не  повинні перебувати у кабіні і на підніжках, проводити  техогляд  і  ремонт   транспортного засобу. Двигун автомобіля, який завантажується-розвантажується іншими технічними засобами, кіньми або вручну, перед завантажуванням-розвантажуванням має бути вимкненим. Роботи з навантажування слід виконувати на територіях, приведених до  помірного ризику. Пеньки на робочих місцях та на шляху можливого  вимушеного відходу працівників з небезпечних  зон  необхідно  зрізати  врівень  з землею, вирубати підлісок, прибрати захаращеність.

Під час наради фахівці Управління також наголосили на вимогах безпеки на лісосічних роботах та при експлуатації автомобільних вантажопідіймальних кранів, на необхідності проведення періодичних технічних оглядів вантажопідіймальних кранів, звернули увагу на процедуру проведення розслідування нещасних випадків на виробництві та відшкодування шкоди постраждалим.

Змінити мову