У Лановецькій районній державній адміністрації проведено семінар-нараду для роботодавців з роз’яснення норм трудового законодавства

8 лютого 2018 року головний державний інспектор Любов Пугач взяла участь у семінар-нараді для роботодавців у Лановецькій районній державній адміністрації.
Під час семінару Люба Пугач інформувала присутніх про зміни у порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, децентралізацію і лібералізацію наглядової діяльності з питань додержання трудового законодавства, актуальні зміни в трудовому законодавстві, дотриманні мінімальних гарантій в оплаті праці, посиленні відповідальності роботодавців за порушення норм трудового законодавства.
Доповідач наголосила, що відповідно до нового порядку здійснення Державного контролю за дотриманням законодавства про працю, за письмовою заявою роботодавця державні інспектори праці можуть проводити аналіз стану дотримання законодавства про працю та зайнятість населення (аудиту) та надавати рекомендації щодо його застосування. У такому випадку складається тільки довідка, яка за своєю суттю не може бути підставою ні для внесення припису, ні для складання протоколу, ні для накладення штрафних санкцій. Крім цього, роботодавець може ініціювати проведення роз’яснювальної роботи про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників.
Розглянуті на семінарі питання викликали жвавий інтерес у присутніх, під час обговорення доповідач відповіла на численні запитання, що цікавили роботодавців.

Змінити мову