У ТД «Теркурій» говорили про важливість створення належних та безпечних умов праці

У торговому домі «Теркурій» відбулася виробнича нарада з питань створення належних та безпечних умов праці, подолання стигматизації та дискримінації людей із ВІЛ-позитивним статусом за участю лікаря гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдана Марківа.

Богдан Марків детально висвітлив питання професійних шкідливостей  працівників основного та допоміжних виробництв, акцентував увагу на своєчасності проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, які працюють у шкідливих та важких умовах праці, а також проведення якісного та своєчасного оздоровлення працюючих.

Проблема ВІЛ/СНІДу є трудовою проблемою і повинна розглядатися, як будь-яка інша проблема, пов’язана з умовами праці. Таке тлумачення проблеми ВІЛ/СНІДу важливе не лише тому, що воно стосується працівників, але й тому, що робоче місце може бути частиною осередку суспільства, продуктивності і досвіду, втрати навиків, декваліфікації, плинності кадрів.

Стигматизація і дискримінація, пов’язані з ВІЛ/СНІДом, що викликає у них депресію, знижену самооцінку та відчай.

Зниження рівня стигматизації є необхідним кроком для ефективної боротьби з епідемією та надання адекватного догляду і підтримки тим, кого стосується ця проблема.

Серед шляхів подолання стигматизації є насамперед впровадження програм регулярного інформування та навчання щодо ВІЛ для працівників усіх рівнів та категорій, зокрема надання об’єктивної  інформативності про шляхи передачі ВІЛ/інфекції та методи профілактики.

На нараді обговорили питання створення оптимальних умов праці, акцентували увагу на порядку проведення періодичних та попередніх медичних оглядів працюючих у шкідливих та важких умовах праці.

Змінити мову