У Тернополі відбулась міжгалузева виробнича нарада з проблематичних питань професійного здоров‘я, виявлення та попередження професійних захворювань

01 серпня 2019

У Тернопільській університетській лікарні з ініціативи Управління Держпраці у Тернопільській області за участю соціальних партнерів – Управління охорони здоров‘я Тернопільської облдержадміністрації, Фонду соціального страхування України у Тернопільській області, обласної ради профспілок, Тернопільської університетської лікарні відбулась міжгалузева виробнича нарада з проблемних питань професійного здоров‘я, виявлення та попередження професійної патології

У роботі наради взяли участь заступники головних лікарів лікувально-профілактичних закладів області з поліклінічної роботи, голови комісій з проведення попередніх та періодичних медичних оглядів, фахівці відповідальні за організацію проведення та оформлення результатів медичних оглядів, працюючих у шкідливих та важких умовах праці.

Заступник начальника Управління Держпраці у Тернопільській області Сергій Ващук розповів про державну політику України у сфері охорони та гігієни праці, яка спрямована на запобігання нещасних випадків та професійних захворювань, базується на ряді принципів, основними з яких є пріоритет життя і здоров‘я працівників, відповідальність роботодавців за створення безпечних та належних умов праці, комплексне розв‘язання завдань з охорони та гігієни праці, соціальний захист працівників, повне відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також проведення за рахунок роботодавців медичних оглядів.

У своєму вступному слові заступник начальника управління охорони здоров‘я Тернопільської обласної державної адміністрації Тетяна Скарлош наголосила на важливості якості медичних оглядів працівників, які працюють в шкідливих та небезпечних умовах праці. Акцентувалось, що це є вагома частина діяльності закладів охорони здоров‘я області, яка направлена на оцінку стану здоров‘я працівників, раннє виявлення та профілактику професійних та професійно-зумовлених захворювань, своєчасне лікування хворих та їхнє оздоровлення, що відіграє важливу роль у збереженні трудового потенціалу промисловості та сільського господарства.

Заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Тернопільській області Григорій Радзіх доповів про реалізацію прав застрахованих осіб на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг у випадках встановлення діагнозу професійного захворювання.

Технічний інспектор праці Тернопільської області ради профспілок Михайло Марчук охарактеризував роль профспілок в оздоровленні умов праці, попередження захворюваності працівників, розслідуванні випадків професійної патології.

Начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Олег Бандура проаналізував основні проблемні питання в організації та проведені трудових медичних оглядів, а також якості та своєчасності оформлення заключних актів та оперативних інформацій.

Про порядок розслідування нещасних випадків на виробництві інформувала присутніх інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та зв‘язку Управління Держпраці у Тернопільській області Ірина Корнійчук.

Заступник головного лікаря Тернопільської університетської лікарні Ірина Сичиця провела критичний аналіз оперативних інформацій закладів охорони здоров‘я області за результатами медичних оглядів за 2018 рік та перше півріччя 2019 року.

Головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Орест Бідяк ознайомив присутніх з порядком встановлення та підтвердження діагнозу гострого та хронічного професійного отруєння.

Лікар з гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдан Марків проаналізував стан професійної патології на підприємствах промисловості, транспорту, будівництва та сільського господарства області за останні 30 років. Було акцентовано увагу на шкідливі умови праці на підприємствах сільського та лісового господарства, будівництва, виробництва меблів, на підприємствах швейного виробництва, у виробництві продуктів харчування.

Доповідачі відповіли на чисельні запитання учасників наради з питань створення безпечних та здорових умов праці, проведення розслідування нещасних випадків та професійних захворювань.

Учасники наради висловили думку щодо необхідності проведення подібних заходів частіше за участю роботодавців, підприємств усіх форм власності.

За результатами обговорення виступів учасники наради прийняли рішення наради, спрямоване на покращення якості періодичних медичних оглядів осіб, що працюють у шкідливих і важких умовах праці, профілактику професійної патології, диспансеризацію та оздоровлення працівників груп професійного ризику.

 

Лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці

Управління Держпраці у Тернопільській області

Богдан Марків

Змінити мову