Відбулося навчання з питань гігієни праці та подолання стигми ВІЛ-інфікованих, які працюють на виробництві

4 травня у ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдан Марків провів навчання з питань гігієни праці та подолання стигми ВІЛ-інфікованих, які працюють на виробництві.

До навчання були залучені керівники відділів, лабораторій, медичний та інженерно-технічний персонал. Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України – це багатопрофільний заклад, де проводяться фізико-хімічні, радіологічні, бактеріологічні, вірусологічні дослідження, виявлення генетично-модифікованої продукції, а також моніторинг та прогнозування інфекційної та соматичної захворюваності.

Богдан Марків проаналізував професійні шкідливості в лабораторіях та об’єктах дослідження. Акцентовано увагу на своєчасності та повноті охоплення періодичними профоглядами працюючих у шкідливих умовах праці. Також було відзначено, що проблема ВІЛ/СНІДу є трудовою проблемою і повинна розглядатися, як будь-яка інша проблема, пов’язана з умовами праці.

Зниження рівня стигматизації ВІЛ-інфікованих є необхідним кроком для ефективності боротьби з епідемією та надання адекватного догляду і підтримки тих, кого стосується ця проблема.

Серед шляхів подолання стигматизації є насамперед впровадження програм регулярного інформування та навчання щодо ВІЛ для працівників  усіх рівнів та категорій, зокрема, надання об’єктивної інформації про шляхи ВІЛ-інфекції та методи профілактики.

Змінити мову