Відбувся семінар-практикум щодо повноваження органів місцевого самоврядування в сфері дотримання трудового законодавства

У рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС) 21 грудня за ініціативи Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України відбувся семінар-практикум на тем у: «Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері дотримання трудового законодавства».

Участь у заході із тематичною доповіддю взяли начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус та начальник відділу з питань додержання законодавства про працю Управління Ігор Хаварівський.

Начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус розповіла про нові законодавчі інструменти, спрямовані на детінізацію ринку праці та дотримання суб’єктами господарювання законодавства про працю та оплату праці. Також з присутніми вона обговорила зміни до трудового законодавства, згідно до яких міста обласного значення та об’єднані територіальні громади набули права щодо здійснення повноважень у сфері дотримання трудового законодавства. Державний контроль та державний нагляд за дотриманням законодавства про працю – ці повноваження з початку 2017 року держава передала на рівень виконавчих органів об’єднаних територіальних громад та міських рад міст обласного значення. 16 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні”.

Ігор Хаварівський зупинився на особливостях здійснення державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, процедурі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, повноваженнях інспекторів. Ознайомив присутніх з нормативно-правовою базою, що регулює питання трудового законодавства та передбачає відповідальність за порушення трудового законодавства.

Підбиваючи підсумки, Наталія Рус зазначила, що Управління Держпраці постійно надаватиме допомогу з питань праці та захисту трудових інтересів працівників усім охочим.

Змінити мову