Завершився дводенний семінар : Європейсько-Грузинський діалог Праця, Зайнятість і Соціальні питання: трудові стандарти й інспекція.

21 вересня 2018

Разом з Юрієм Кузовим мали за честь представити Україну на цьому поважному заході, що відбувся 19-20 вересня в Тбілісі, за підтримки Європейської комісії та Міжнародної організації праці!

Учасниками діалогу були соціальні партнери, представники мерії, міністерств соціальної політики та трудових інспекцій Грузії, Франції, Іспанії, Польщі, Латвії, Фінляндії, Норвегії, Чорногорії, України. Колеги з МОП, Європейської комісії, Європейської агенції з охорони праці ,Європейської бізнес асоціації.

На запрошення грузинських колег (Beka Peradze і Elza Jgerenaia) презентував Державну службу України з питань праці. В короткій інформації в першу чергу розповів про оптимізацію при об’єднанні контролюючих держорганів . Наголосив на нових процедурах проведення інспекційних відвідувань з питань дотримання трудового законодавства. Поінформував колег , що превентивні, інформаційно-роз’яснювальні заходи повинні і надалі бути в приорітеті над накладенням штрафних санкцій, зокрема у боротьбі з незадекларованою працею. У той же час, без інструменту притягнення до відповідальності справа щодо детінізації зайнятості в Україні, як і до речі , в Грузії чи інших країнах Європи, прогресу не матиме!
На прикладі зростання офіційно зайнятих працівників в Україні, продемонстрував , що поєднання контрольних і превентивних заходів дає свої вкрай необхідні для росту економіки результати!

Безперечно важливим при проведенні наглядових заходів є дотримання міжнародних стандартів МОП , зокрема Конвенцій 81 та 129. Адже це сприятиме також утвердженню України як повноцінного партнера, а в майбутньому і учасника Євросоюзу!

Переконався: проблемні (в зоні ризику) галузі , де спостерігається стійка тенденція залучення «тіньових працівників», як в Україні, так і в багатьох європейських сусідах однакова – будівництво, сільське, лісове господарство , сфера послуг . До речі про ці ж галузі також говорили в ракурсі дотримання безпечних умов праці.

Було надзвичайно приємно почути слова вдячності від грузинських колег за наш досвід і готовність допомогти. Адже, до недавна , трудової інспекції в Грузії не було. Вона була ліквідована ще у 2006р. До слова , ми з Beka Peradze , головою Департаменту трудової інспекції Грузії, домовились про укладення в найближчому майбутньому міждержавної угоди про співпрацю на рівні двох інспекцій праці!

І на завершення. Пам’ятаймо. Попереду, ще ой як багато роботи. І перемога буде за нами!

Джерело: Роман Чернега

 

Змінити мову