Богдан Марків – лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці

03 вересня 2021

«Пандемія змінила все, а також і нашу роботу», – каже лікар з гігієни праці Богдан Марків. В Управлінні Держпраці у Тернопільській області працює з 2016 року. За фахом він – лікар-епідеміолог, понад 40 років віддав цій професії. Освіту здобував у Львівському медичному інституті.

– Коли почалася перша хвиля коронавірусу, ми за тиждень отримували повідомлення чи не з усіх медичних закладів області, – розповідає Богдан Євгенович. – Лікарі, медсестри, молодший медичний персонал – хвороба не вибирала. Ми ж у складі спеціальної комісії ретельно вивчали кожен випадок, щоб визначити чи людина захворіла під час виконання своїх професійних обов’язків. Інколи один випадок розглядали кілька місяців. Якщо ж доведено, що медпрацівник інфікувався на роботі та помер, грошову виплату отримувала сім’я покійного.

Богдан Марків пишається, що Управління Держпраці у Тернопільській області – друге в Україні, де практично завершені розслідування усіх випадків із захворювання на COVID-19.

– Зараз в області епідеміологічна ситуація покращилася, – каже Богдан Євгенович. – Вважаю, це пов’язано з тим, що більшість медпрацівників вже вакцинувалися. Наразі – єдиний спосіб, аби вберегти себе від інфікування.

У відділі з питань гігієни праці лише троє осіб. Роботи – багато, але вони не скаржаться.

– Ми ще й визначаємо шкідливість умов праці у різних сферах. Колись чи не найбільше було в агропромисловому секторі. Тепер цифра менша, бо робота автоматизовна, тож людей менше залучено, – пояснює лікар з гігієни праці.

Запитую Богдана Євгеновича, якщо була б можливість повернути час назад і обирати нову спеціальність, щоб він зробив.

– Я нічого б не змінював. Вважаю, що я на своєму місці, моя робота мені завжди подобалася, – зазначає він.

У вільний час Богдан Євгенович займається рибальством і вивченням історії України.

– Зараз досліджую історію Львова. Я там навчався, мені цікаво. На мою думку, хто не знає своєї історії, не може вважатися справжнім українцем, – резюмує Богдан Марків.

Змінити мову