Михайло Бойко – завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму

03 серпня 2021

Завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Михайло Леонідович Бойко працює в Управлінні Держпраці у Тернопільській області від початку його заснування.

— Я так і не звик до людської біди, — каже Михайло Леонідович, — Просто не можеш не пропускати через себе. Згідно з процедурою розслідування, ми маємо зустрітися з родичами потерпілих, пояснювати їхні права та що потрібно робити, щоб отримати компенсацію. Нещодавно ми виїжджали до матері загиблого 21-річного водія. Згорьована жінка кинулася на шию й почала ридати. У такі моменти найскладніше. Якщо говорити про характер розслідувань, які ми проводимо, то вони не змінилися. Як і раніше, найбільший травматизм пов’язаний з недотриманням техніки безпеки, нехтуванням вимогами інструкцій на виробництві, порушенням правил дорожнього руху та у стані алкогольного сп’яніння.

Колись в області було багато виробництв, а, відповідно, і травматизму. Тепер вдесятеро менше. Треба врахувати те, що ніщо не стоїть на місці. Новітня техніка дає змогу мінімізувати ризик травмування робітників. Більшість станків працюють в автоматичному режимі. З початком пандемії коронавірусу в нас додалося обов’язків. Тепер ми ще займаємося розслідуванням загибелі людей від інфікування COVID-19. Спочатку складно було, раніше з таким ніколи не стикалися. Проте ми детально вивчили це питання та склали детальний алгоритм дій. Моя робота навчила мене скрупульозності, адже за кожним нашим висновком із розслідування стоять долі людей.

 

Змінити мову