Чи потрібно подавати Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці щоразу як підприємство змінює місце проведення зварювальних робіт?

Відповідає Голова Держпраці Роман Чернега. Загальний порядок щодо повідомлення адміністратора або відповідного дозвільного органу про відповідність матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 р. №922. Декларування відповідності матеріально-технічної бази законодавчим та нормативно-правовим актам з охорони праці щодо виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки здійснюється відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки затвердженого Постановою КМУ від 26 жовтня 2011 р. №1107. Так, згідно з вимогами п.21 Порядку, декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці складається за формою, що міститься у додатку №8 до Порядку та подається за місцезнаходженням або у випадках, передбачених законом – за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням відповідного об’єкта.

Роман Чернега наголосив, що форма декларації передбачає зазначати місце виконання робіт підвищеної небезпеки, але не зобов’язує вказувати його з точністю до адреси. Наприклад, якщо у декларації зазначено, що місцем виконання робіт є територія Хмельницької області, то при виконанні робіт працівниками підприємства в різних куточках області інших декларацій реєструвати не потрібно. Також, в одній декларації можна вказувати декілька адрес проведення робіт, які виконуються підприємством, що заощадить час на їх подання.  

Змінити мову