Інспектори праці наголосили представникам ОСББ на неухильному дотриманні вимог трудового законодавства

Інспектори праці Управління Держпраці у Тернопільській області Оксана Григорчук та Галина Климчук у Ресурсному центрі підтримки ОСББ з питань чистої енергії провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з місцевими головами правління об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та членами ГО «Ради голів ОСББ міста Тернополя».
Інспектори праці під час заходу звернули увагу присутніх на необхідності неухильного дотримання вимог законодавства про працю щодо належного оформлення трудових відносин з працівниками та відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без укладення з ним трудового договору, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, порядку та умов надання щорічних відпусток тощо.
Зокрема, як наголосила Оксана Григорчук, роботодавець повинен укласти з найманим працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну податкову службу, виплачувати працівнику заробітну плату в повному обсязі, сплачувати єдиний соціальний внесок. Виконання цих умов гарантуватиме працівникові соціальних захист, здорові та безпечні умови праці.
– Трудовий договір – це угода щодо здійснення і забезпечення трудової функції, – зазначила Оксана Григорчук. – За трудовим договором працівник зобов’язаний виконувати роботу з визначеної однієї або кількох професій, спеціальностей, посади відповідної кваліфікації, виконувати визначену трудову функцію в діяльності підприємства. Після закінчення виконання визначеного завдання трудова діяльність не припиняється. Предметом трудового договору є власне праця працівника в процесі виробництва, тоді як предметом договору цивільно-правового характеру є виконання його стороною певного визначеного обсягу робіт чи послуг. За кожного працівника, допущеного до роботи без належного оформлення трудових відносин або за підміну трудових відносин цивільно-правовими передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат.
Також під час зустрічі з представниками ОСББ, яка відбулась в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, фахівці Управління Держпраці надали вичерпані відповіді на запитання присутніх та перелік нормативних актів, якими необхідно керуватися з метою дотримання вимог трудового законодавства.

Головний державний інспектор
Галина Климчук

Змінити мову