Підвищили правові знання з питань охорони праці посадові особи лісогосподарської галузі

17 грудня 2018

На нараді з головними інженерами та керівниками лісогосподарських підприємств наголосили на посиленні контролю за станом охорони праці. З метою профілактики виробничого травматизму, зменшення кількості випадків травмування працівників, організації та безпечного проведення лісосічних робіт відбулася нарада з головними інженерами та керівниками лісогосподарських підприємств, участь у якій взяли перший заступник начальника Управління Держпраці у Тернопільській області Володимир Гузенков, начальник відділу Управління Петро Гичка та головний державний інспектор Ігор Проць.

Під час наради наголошено на вимогах безпеки на лісосічних роботах та при експлуатації автомобільних вантажопідіймальних кранів, на необхідності проведення періодичних технічних оглядів вантажопідіймальних кранів, звернуто увагу на процедуру проведення розслідування нещасних випадків на виробництві та відшкодування шкоди постраждалим, рекомендовано посилити контроль за організацією та проведенням медичних оглядів працівників.

Лісосічні роботи слід виконувати згідно вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці, дотримуючись інструкцій з охорони праці, експлуатаційної документації на технічні засоби та інструкцій підприємства-виробника, що затверджуються та діють на підприємстві, карт технологічного процесу та нарядів-допусків.

Увагу учасників наради акцентовано на неприпустимості виконання робіт на лісосіках підприємствами та фізичними особами-підприємцями без відповідних дозволів Держпраці та залучення до виконання робіт незадекларованих працівників без укладання трудових договорів. Виконувати роботи підвищеної небезпеки має право лише той роботодавець (підрядник), який одержав відповідний дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки згідно з Порядком, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107. Залучення роботодавцем до виконання робіт підвищеної небезпеки фізичних осіб, які не є суб’єктами одержання відповідного дозволу, на підставі цивільно-правових договорів, порушує вимоги законодавства про охорону праці та промислову безпеку, становить загрозу їх здоров’ю і життю та обмежує права найманих працівників на державні соціальні гарантії.

Після наради також обговорили механізми взаємодії та співпраці.

Змінити мову