На Тернопільщині інспектори праці обговорили з представникам ОСББ проблемні питання законодавства про працю, які виникають у житлово-комунальній сфері

Інспектори праці Управління Держпраці у Тернопільській області Оксана Григорчук та Галина Климчук у приміщенні Ресурсного центру підтримки ОСББ з питань чистої енергії, розташованого на вул. Коперника, 1 у місті Тернополі, провели зустріч з головами правління об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та членами громадської організації «Ради голів ОСББ міста Тернополя».
Інспектори праці наголосили учасникам заходу на важливості соціальних гарантій при офіційному працевлаштуванні найманих працівників, дотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці та строків виплати заробітної плати, порядку та умов надання щорічної і додаткової відпусток, суміщенні посад та професій тощо.
У своєму виступі Оксана Григорчук звернула особливу увагу присутніх на основних ознаках, які відрізняють трудові відносини від підрядних та відповідальності за підміну трудових відносин цивільно-правовими, а також –за використання незадекларованої праці.
– Використовуючи найману працю, ОСББ як неприбуткові організації не мають привілеїв перед іншими суб’єктами господарювання та повинні неухильно дотримуватися всіх норм трудового законодавства, – зазначила Оксана Григорчук. – Оскільки законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та галузевої належності.
Поряд з цим інспектор праці Галина Климчук ознайомила представників ОСББ зі змінами, що відбулись при проведенні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання у зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».
Під час заходу представники ОСББ також отримали вичерпні відповіді на найбільш актуальні і проблемні питання законодавства про працю, які виникають в повсякденній роботі у житлово-комунальній сфері.

Змінити мову