У Тернопільському обласному клінічному перинатальномуцентрі «Матері і дитини» обговорили питання подоланнястигматизації та дискримінації людей із ВІЛ-позитивним статусом

23 вересня 2019

Лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдан Марків провів нараду з фахівцями обласного перинатального центру «Матері і дитини». На нараді розглянули питання подолання стигматизації та дискримінації людей з ВІЛ-позитивним статусом. Відзначено, що зниження рівня стигматизації є необхідним кроком для проведення ефективної боротьби з епідемією СНІДу, надання підтримки тим, кого стосується проблема.
Проблема ВІЛ/СНІДу в першу чергу є трудовою проблемою, особливо для медиків, повинна розглядатися як проблема пов’язана з умовами праці.
Таке тлумачення проблеми ВІЛ/СНІДу важливе не лише тому, що стосується працівників, але й тому, що може бути частиною осередку суспільства, втрати навиків, декваліфікації, плинності кадрів.
Одним з найбільш ефективних шляхів подолання стигматизації є впровадження програм інформування та навчання щодо ВІЛ для працівників всіх виробничих підрозділів, зокрема об’єктивної інформації шляхів передачі ВІЛ-інфекції та методів профілактики.

Наголошувалось на суворій необхідності використання засобів індивідуального захисту при проведенні оперативних втручань, заборі крові, сечі, калу, біологічних речовин, а також проведенні фізико-хімічних та бактеріологічних досліджень, догляді за ВІЛ-інфікованими породіллями та дітьми.

На нараді також обговорили питання своєчасності та повноти проходження попередніх і періодичних медичних оглядів осіб, що працюють у шкідливих умовах праці.

Богдан Марків проаналізував стан оздоровлення працівників, у яких під час в ході медичних оглядів виявлено різноманітні захворювання.

Богдан Марків

лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці

Управління Держпраці у Тернопільській області

Змінити мову