Відбулася виробнича нарада з питань створення належних та безпечних умов праці, подолання стигми ВІЛ-інфікованих, які працюють в медзакладах

27 грудня  лікар з гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдан Марків провів нараду в комунальному некомерційному підприємстві «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» з питань  створення належних та безпечних умов праці, подолання стигми ВІЛ-інфікованих на виробництві.

Міська дитяча лікарня проводить роботу з профілактики та лікування соматичних і інфекційних захворювань у дитячого населення м.Тернополя. Лікарня забезпечує стаціонарне лікування та поліклінічний прийом.

У роботі наради взяли участь директор установи Андрій Артимович та керівники виробничих підрозділів.

Детально  висвітлені питання професійних шкідливостей у працівників лікарні та поліклініки (інфекційне відділення, інфекційно-діагностичне відділення, бактеріологічна та біохімічна лабораторії, фізіотерапевтичне відділення, приймальне відділення та інші). Обговорені питання створення безпечних та оптимальних умов праці. Також було відзначено, що проблема ВІЛ/СНІДу є трудовою проблемою і повинна розв’язуватися, як і будь-яка інша проблема, пов’язана з умовами праці.

Зниження рівня стигматизації ВІЛ-інфікованих є необхідним кроком для ефективної боротьби з епідемією та надання адекватного догляду і підтримки тих, кого стосується ця проблема.

Серед шляхів подолання стигматизації є насамперед впровадження програми регулярно інформування та навчання щодо ВІЛ для працівників всіх рівнів та категорій, зокрема надання об’єктивної інформації про шляхи ВІЛ-інфекції  та методи профілактики.

Богдан Марків

Лікар з гігієни праці відділу  з питань гігієни праці

Управління Держпраці у Тернопільській області

 

 

 

 

 

Змінити мову