Тернопільщина: з керівниками місцевих органів управління освітою територіальних громад обговорили питання охорони праці
21 квітня 2021Організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в установах та закладах освіти Тернопільщини обговорили під час онлайн-семінару, який присвятили Дню охорони праці. Цьогоріч девіз: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуємо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі». Така тематика обумовлена пандемією. Адже перед усіма сферами життєдіяльності суспільства постали абсолютно нові, неочікувані виклики. Особливої уваги заслуговує ведення та дотримання карантинних обмежень в навчальних закладах усіх рівнів.
Організаторами заходу виступили комунальна установа Тернопільської обласної ради «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного розвитку освітніх закладів області» та Управління Держпраці у Тернопільській області.
Начальник Управління Віталій Мариновський довів до відома слухачів результати проведених перевірок з охорони праці за 2020 рік та перший квартал 2021 року, основні характерні порушення, які фіксуються під час перевірок. Наголосив на тому, що особлива увага під час навчально-виховного процесу повинна приділятися моніторингу за технічним станом виробничого обладнання та устаткування навчальних приміщень, проведенні інструктажів та перевірки знань з охорони праці здобувачів освіти та працівників закладу освіти.
Директор КУТОР Тетяна Четвертак окреслила мету заходу, актуальність теми та головні напрями організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності, запросила до тісної співпраці і надання методичної допомоги у вдосконаленні системи управління охороною праці в установах.
Окремі аспекти діяльності обласної організації профспілки працівників освіти і науки України та її структурних ланок з питань охорони праці й створення безпечних умов праці у закладах освіти області доповіла Людмила Мокей, голова Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.
Учасникам заходу розповіли про основні порушення законодавства про працю в закладах освіти області та відповідальних. Також приділили увагу організації та проведенню медичних оглядів працівників певних категорій в умовах пандемії.
Корисну презентацію щодо дотримання законодавства з питань охорони праці в галузі освіти підготувала головний державний інспектор Корнійчук Ірина Іванівна. Наголосила на тому, що потрібно постійно обговорювати всі нещасні випадки, які стаються з працівниками та здобувачами освіти, аналізувати обставини і причини нещасних випадків, розробляти картки ризиків по кожній професії, щоб запобігти нещасним випадкам чи аварійним ситуаціям на виробництві.
Взяли участь у семінарі близько 100 осіб, серед яких керівники місцевих органів управління освітою територіальних громад та відповідальні особи з питань охорони праці закладів освіти області. На завершення семінару присутні мали змогу отримати відповіді на запитання.