З працівниками галузі сільського господарства Тернопільщини – про вимоги з охорони праці і проведення медичних оглядів
27 липня 2023Головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Тарас Марцинів провів робочу зустріч та надав консультації працівникам Фермерського господарства «ЛЕГА – ФАРМС».
Під час заходу наголошено, що основною задачею заходів і засобів по охороні праці в сільському господарстві є створення для працівників здорових і безпечних умов праці, попередження та профілактика виникнення професійних захворювань, нещасних випадків і аварій, пов’язаних з виробничими процесами у сільському господарстві, тобто захист працюючих від впливу шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу – фізичних, хімічних, біологічних та психофізіологічних. При цьому сільськогосподарське виробництво характеризується цілим рядом структурних, організаційних, технологічних особливостей, що впливають на рівень виробничих ризиків і роблять цю галузь однією з найбільш травмонебезпечних.
Особлива увага зверталася на необхідність неухильного дотримання вимог посадових інструкцій працівників при виконанні робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів та мінеральних добрив, приготуванні робочих розчинів, обпилюванні, обприскуванні рослин, грунту та приміщень. Високий рівень небезпеки мають і механізовані роботи в рослинництві, так як працівники підпадають тривалій дії підвищеного рівня шуму, вібрації, підвищеній температурі в кабіні тракторів та комбайнів, нервовим перевантаженням, що призводить до високого показника виробничого травматизму серед трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва.
Під час зустрічі було обговорено важливість правильної організації, проведення та оформлення результатів медичних оглядів працівників, а також необхідності проведення лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на робочих місцях працівників, відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу.
Фахівцем управління надано рекомендації працівникам підприємства щодо покращення умов праці та профілактики професійних захворювань.Окремо наголошено на запобіганні приховуванню нещасних випадків.
Більше інформації про найпоширеніші питання з гігієни праці та трудового законодавства в умовах воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі Держпраці http://pratsia.in.ua/.