Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі: звернення до працівників та роботодавців
22 квітня 2024Кожного року, 28 квітня, відзначається Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі. Цей день став символом міжнародної солідарності у питаннях безпеки праці, нагадуванням про необхідність створення безпечних та здорових умов для всіх працівників.
Історія виникнення
Ідея проведення Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році.
У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня Всесвітнім днем безпеки та здоров’я на роботі, який вперше офіційно був відзначений в 2003 році.
Виклики сучасності
Щороку МОП обирає тему або девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі. Цього року увага спрямована на дослідження впливу зміни клімату на безпеку та здоров’я працівників.
Професійні ризики, які зумовлені зміною клімату, стають особливо небезпечними для працівників. Збільшення температурних режимів, підвищення рівня забруднення повітря, екстремальні погодні явища та інші чинники можуть створити небезпечні умови для праці. У таких умовах запобігання нещасним випадкам на робочому місці стає завданням першочергового значення.
Особливості для України
Україна, перебуваючи у стані війни, зіштовхується з додатковими викликами у сфері безпеки праці. Війна стала суттєвим чинником, який змінює «клімат» на робочих місцях та збільшує ризики виникнення промислових аварій та небезпечних ситуацій. Тому дотримання вимог безпеки праці є вкрай важливим завданням, яке стоїть перед усіма підприємствами та організаціями.
Відповідальність та місія
З моменту здобуття незалежності, в Україні зафіксовано понад 930 тисяч випадків травмувань на виробництві, а більше ніж 34 тисячі працівників загинули на своєму робочому місці. Ці статистичні дані свідчать не лише про ризики, що існують у різних галузях, але й про критичну необхідність забезпечення високих стандартів безпеки та здоров’я.
У Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі ми ставимо акценти на особливому значенні особистої відповідальності кожного працівника та роботодавця. Це не лише про дотримання існуючих норм і правил, а й про створення культури безпеки, де кожен відчуває свою відповідальність за життя та здоров’я колег.
Запрошуємо до дії
Ми закликаємо всіх учасників трудового процесу не зупинятися на досягнутому та працювати над постійним поліпшенням умов праці, вдосконаленням систем безпеки праці, а також заохочуємо до впровадження інноваційних підходів, що можуть забезпечити більшу безпеку робочих місць.
З метою привернення уваги суспільства до питань безпеки праці та з нагоди Дня охорони праці Держпраці розпочинає заходи, що об’єднають таланти та інновації з метою створення безпечного робочого середовища.
Слідкуйте за оновленнями – деталі незабаром будуть доступні!
Нехай цей Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі стане точкою відліку для посилення зусиль з виконання нашої спільної місії – зробити робочі місця безпечними для всіх та кожного. Наше спільне майбутнє в наших руках, і кожна акція на користь безпеки є кроком до збереження життів.