Онлайн-прийом: якими нормативно-правовими актами слід користуватися під час експлуатації парових та водогрійних котлів, водопідігрівачів
21 березня 2018На онлайн-прийомі, який відбувся 21 березня 2018 року з громадянами Донецької області, Максим Бикодер, інженер з охорони праці КП «Краматорськтепломережа», просив надати роз’яснення щодо застосування нормативно-правових актів з охорони праці під час експлуатації парових котлів, водогрійних котлів і водопідігрівачів. Адже на теперішній час розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 166-р скасовано НПАОП 0.00-1.26-96 «Правил будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 МПа (0,7 кгс/см2), водогрійних котлів і водопідігрівачів з температурою нагріву води не вище 115о С».
Так, Володимир Шавернєв, головний спеціаліст департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці, роз’яснив, що у такому разі суб’єкт господарювання повинен дотримуватися вимог нормативно-правових актів з охорони праці, сфера застосування яких поширюється на відповідний вид обладнання або виконання робіт.
Згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме: розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства, та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці.
Під час експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки слід керуватися настановами з експлуатації, інструкціями з охорони праці, що діють на підприємстві, іншими чинними нормативно-правовими актами з охорони праці.
Також Володимир Шавернєв зазначив, що з метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України фахівцями Держпраці та інших заінтересованих організацій опрацьовано проект Правил з охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском. Зазначений проект Правил пройшов процедуру погодження в установленому порядку.
Наразі проект Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском направлено для правової експертизи та реєстрації до Міністерства юстиції України.