Про подолання стигматизації та дискримінації щодо працівників із віл – позитивним статусом

05 грудня 2024

Фахівці відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели інформаційне відвідування КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради.

Під час заходу представники Держпраці нагадали працівникам підприємства про те, що 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі Снідом, а проблема ВІЛ/СНІДу є трудовою проблемою і повинна розглядатися як будь-яка інша проблема, пов’язана із захворюванням та умовами праці працівника.

ВІЛ-інфекція не є підставою для припинення трудових відносин. Так само як і за інших обставин, ВІЛ-інфіковані та хворі на СНІД особи повинні мати змогу продовжувати виконувати доступну роботу, що відповідає їх кваліфікації і не протипоказана таким працівникам з медичної точки зору. Усі зацікавлені сторони повинні, наскільки це можливо, сприяти створенню безпечних умов праці з метою попередження поширення ВІЛ – інфекції, які передбачають збереження оптимального стану фізичного та розумового здоров’я на роботі для виконання трудових обов’язків, а також адаптації роботи до можливостей працівників у світлі стану їхнього фізичного та  морального здоров’я.

Зниження рівня стигматизації є необхідним кроком задля ефективної боротьби з епідемією та надання адекватного догляду і підтримки тим, кого стосується ця проблема. Серед шляхів подолання стигматизації насамперед є впровадження програм регулярного інформування та навчання щодо ВІЛ для працівників усіх рівнів та категорій, зокрема надання об’єктивної інформації про шляхи передачі ВІЛ-інфекції та методи профілактики, розвінчування міфів і суспільних стереотипів, а також демонстрація толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей як поведінки, що має стати нормою у суспільстві.

Окрім того, під час робочої зустрічі представниками Держпраці надано інформацію щодо психосоціальної підтримки  на робочому місці та адвокації відповідних програм.

Більше інформації про найпоширеніші питання з гігієни праці та трудового законодавства в умовах воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі Держпраці http://pratsia.in.ua

Змінити мову