Глава Уряду: За три місяці всі контролюючі органи мають визначити галузеві ризики та окреслити чек-лісти перевірок

19 грудня 2017

Всі контролюючі органи мають до 1 квітня 2018 року визначити основні галузеві ризики, яких потрібно уникати підприємцям, а також окреслити чек-лісти – правила проведення перевірок та моніторингу результатів цих перевірок. Відповідне доручення озвучив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду, присвяченого проблемам та питанням дерегуляції.

Глава Уряду підкреслив, що сьогодні для чиновника, який здійснює нагляд, будь-яка перевірка – “безпрограшна лотерея”, коли достатньо прийти на об’єкт, знайти порушення, виписати акт чи штраф і потім вимагати від підприємця будь-чого, окрім головного – ліквідувати порушення.

«Мене штрафи не цікавлять! Мене цікавить безпека, благополуччя та нормальний діловий клімат. Ми будемо чітко визначати ризики – де є проблеми, яким чином їх виявляти та вирішувати. Державний контролюючий «рекет» – це система, на якій роками паразитували й брали хабарі. Ми приймаємо рішення про ліквідацію такого підходу», – сказав Володимир Гройсман.

Він звернув увагу, що готовий до опору, який може «чинити система». «Ми даємо три місяці, аби ви (контролюючі органи) створили систему ризиків та чек-лісти для перевірки. Будь ласка, до 1 квітня в кожному контролюючому органі має бути система ризиків і чек-лісти, які будемо моніторити, – сказав Володимир Гройсман. – Наявність системи ризиків та чек-лістів означатиме, що ви готові змінювати систему і раз і назавжди поставити крапку негативним явищам. Якщо ні – заява на стіл, і займайтесь чимось іншим».

Довідково

Кабінет Міністрів 18 грудня проводить спеціальне засідання, присвячене питанням дерегуляції. За результатами засідання буде скасовано черговий пакет регуляторних актів, які заважають розвитку підприємництва. Як підкреслював Володимир Гройсман, орієнтиром роботи Уряду визначено зростання економіки. На це направлені ключові програми підтримки цілих галузей промисловості та напрямків роботи підприємців. Разом з тим, відзначав Глава Уряду, якщо на рівні Кабміну будуть ухвалюватися рішення на користь бізнесу, а на місцях чиновники будуть формувати бар’єри для розвитку, такі чиновники будуть покарані.

Урядовий портал

Змінити мову