Студентів ТНЕУ інформували про ризики неофіційного працевлаштування
12 листопада 2018Про особливості праці молоді і права неповнолітніх у трудових правовідносинах та переваги легального працевлаштування студентам Тернопільського національного економічного університету розповіли фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області та Головного Управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області.
Начальник відділу Управління Олег Бандура ознайомив студентів із правилами прийому працівників на роботу та особливостями звільнення, правами найманих працівників, розповів про дотримання умов праці, про відповідальність роботодавців за використання нелегальної праці та виплати зарплати «у конверті». Акцентовано увагу на перевагах отримання офіційної заробітної плати, яка дає право на отримання соціальних гарантій: право на оплату лікарняного, охорону праці, допомогу по безробіттю та гідну пенсію.
Молодь, яка працює, в першу чергу повинна знати про свої права. Особи, які не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України. Закон дозволяє приймати на роботу осіб, не молодше шістнадцяти років. Усі особи молодше вісімнадцяти років можуть бути прийняті на роботу лише після попереднього медичного огляду. Вони також підлягають щорічному медогляду до досягнення 21 року.
Молоді працівники мають право на щорічну відпустку, яка надається у зручний для них час. Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації. Особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день. Це встановлено статтею 75 КЗпП України та частиною восьмою статті 6 Закону України «Про відпустки».