Колегія Управління Держпраці у Тернопільській області: роботу трьох підприємств Тернопільщини щодо забезпечення здорових і безпечних умов праці колегія визнала незадовільною

17 грудня 2019

17 грудня під головуванням першого заступника начальника Управління Держпраці у Тернопільській області Володимира Гузенкова відбулося засідання колегії Управління, під час якого аналізували стан охорони праці на підприємствах житлово-комунального господарства, стан охорони праці та результати розслідування нещасних випадків із смертельним наслідком у ФОП Водвуд А. Я., ТОВ «Бучачагрохлібпром», ПП «Матла».

Члени колегії визнали роботу ФОП Водвуд А. Я., ТОВ «Бучачагрохлібпром», ПП «Матла» щодо забезпечення здорових і безпечних умов праці незадовільною. Колегія зобов’язала керівництво підприємств усунути порушення, посилити контроль за дотриманням трудової дисципліни та поінформувати Управління Держпраці у Тернопільській області про виконання заходів.

Інспектори Управління постійно здійснюють перевірки на підприємствах житлово-комунальних господарств області. Під час перевірок основна увага приділялась технічному стану машин та обладнання, проведенню навчання, інструктажів з охорони праці, а також дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки. За 11 місяців 2019 року в галузі травмувались 3 працівників, 1 смертельно. Упродовж 2018 року на підприємствах житлово-комунального господарства області травмувались 6 працівників, у т. ч. смертельно 1 людина.

Сьогодні проблемними питаннями стосовно стану промислової безпеки та охорони праці на підприємствах житлово-комунального господарства є:

  • підприємства недостатньо укомплектовані кваліфікованими спеціалістами;
  • при виконанні робіт працівники недостатньо забезпечені засобами індивідуального захисту;
  • допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки осіб які не мають відповідної кваліфікації;
  • не утримуються в належному стані підвали, технічні коридори (підтримування в робочому стані електроосвітлення та вентиляція);
  • не дотримання графіків періодичної перевірки і прочищення димовентиляційних каналів відповідно до вимог нормативних актів.

«Управління і надалі продовжує роботу у напрямі підвищення ефективності заходів державного нагляду за додержанням законодавства з питань охорони праці, вжиття дієвих заходів щодо недопущення зростання травматизму на піднаглядових підприємствах», – резюмував перший заступник начальника Управління Володимир Гузенков.

 

Змінити мову