Фахівцем Управління Держпраці проведено превентивний захід щодо попередження травмування та шкідливого впливу небезпечних факторів на працівників цукрового заводу

17 серпня 2021

Головним державним інспектором Управління Держпраці Іриною Корнійчук проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу на Хоростківському та Чортківському структурних підрозділах ТОВ «Радехівський цукор», зорієнтовану на вжиття роботодавцем комплексу технічних і організаційних заходів з метою попередження травмування та шкідливого впливу небезпечних факторів на працівників цукрового заводу.

Під час превентивного заходу особлива увага була приділена питанню дотримання вимог законодавства з охорони праці, зокрема, при підготовці устаткування до монтажних, демонтажних і ремонтних робіт, а саме необхідно:

  • ознайомити працівників з порядком проведення робіт і засобами безпеки;
  • закрити доступ до устаткування, що ремонтується. Встановити попереджувальні знаки та плакати;
  • припинити ведення технологічного процесу;
  • звільнення апарати, збірники та інші резервуари від рідин чи продуктів виробництва, промити їх;
  • провентилювати устаткування та приміщення;
  • перевірити кріплення фундаментних болтів, стан ізоляції електричної мережі та заземлення, наявність та справність огороджень, пускових, гальмівних, блокуючих пристроїв, запобіжних і контрольно-вимірювальних приладів;

–    впевнитись у відсутності в середині устаткування людей і сторонніх предметів.

Особливу увагу акцентовано на тому, щоб працівники ремонтних бригад були забезпечені справними інструментами і пристроями. Працююче устаткування з рухомими частинами перед оглядом, ремонтом і очищенням повинно бути знеструмленим та знято запобіжники. Заборонено доступ сторонніх осіб в зону ремонту.

Окрім того, під час ремонтних робіт, пов’язаних з монтажем, демонтажем устаткування та трубопроводів, а також – заміною  елементів устаткування, необхідно дотримуватися послідовності операцій, передбаченої проектом виробництва робіт або технологічною картою.

Також під час проведення ремонтних робіт у вибухонебезпечних приміщеннях заборонено кидати на підлогу металеві предмети і матеріали, які можуть викликати появу іскор. Не допускається усунення дефектів під час роботи машин і механізмів та категорично заборонено ремонтувати включене устаткування.

Основною складовою профілактики травматизму є формування сучасного і безпечного здорового виробничого середовища. Перш за все, це процес по використанню всіх можливих засобів для підвищення загальної поінформованості працівників про виробничі безпеки та ризики, обізнаності та розуміння того, як можна їх запобігти. Формуючи культуру охорони праці необхідно постійно привертати увагу кожного працівника до цих важливих питань, а це, в свою чергу, сприятиме роботі без аварій і травм.

Змінити мову