Інформаційні заходи про дотримання трудових прав медиків проведено у всіх закладах охорони здоров’я Тернопільщини

04 лютого 2022

Сьогодні, 04 лютого, очільник Управління Держпраці Віталій Мариновський провів робочу зустріч з керівником комунального некомерційного підприємства «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської обласної ради Володимиром Шкроботом.

Участь у заході також взяв начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ігор Хаварівський.

Під час наради йшлося про обов’язкове підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер, а також – недопущення штучного встановлення їм неповного робочого часу чи примушування до написання заяв на звільнення.

Зазначені інформаційні заходи на виконання окремого доручення Держпраці проведено з понад 70 керівниками закладів охорони здоров’я Тернопільської області під час: онлайн наради, безпосередніх візитів та телефонного режиму.

Як уже повідомлялось, з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», на 2022 рік розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановлений у межах фонду оплати праці на рівні не менше:

  • 20 000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;
  • 13 500 гривень – для фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.
Змінити мову