Інспектори праці Управління поєднують інформаційно-роз’яснювальну роботу із проведенням інспекційних відвідувань

У вересні цього року інспектори праці Управління Держпраці в області провели ряд превентивних заходів, за результатами аналізу яких виявили суб’єктів господарювання, що мають ризики використання незадекларованої праці: розбіжності між орієнтовною чисельністю працівників та фактично задекларованими роботодавцями працівниками.

Відтак відбулись заходи контролю за додержанням законодавства про працю у двох суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері організації харчування у центральній частині м. Тернополя.
У одного з місцевих підприємців виявлено 7 осіб, із якими не було укладено належним чином трудові відносини. Серед них адміністратор закладу та шестеро кухарів. Офіціантка та прибиральниця закладу громадського харчування вказали своїм роботодавцем іншого суб’єкта господарювання, що здійснював діяльність у тому ж закладі. За результатами інспекційних відвідувань вживаються заходи відповідно до наданих повноважень. Зокрема, інспектор праці вніс приписи, якими зобов’язав роботодавця оформити трудові відносини з працівниками належним чином, видав попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю. Також матеріали інспекційного відвідування скеровано до правоохоронних органів для вирішення питання про притягнення їх до кримінальної відповідальності.

За інформацією відділу праці Управління

Змінити мову