Керівник Управління Держпраці Віталій Мариновський взяв участь у нараді щодо стану проведення інформаційних заходів у закладах охорони здоров’я

10 лютого 2022

Сьогодні, 10 лютого, очільник Управління Держпраці Віталій Мариновський взяв участь у онлайн нараді під головуванням В. о. Голови Державної служби України з питань праці Ігоря Дегнери.

Захід відбувся на платформі Zoom за участі керівників усіх територіальних органів Держпраці. Серед присутніх від Управління Держпраці у Тернопільс    ькій області були також представники відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів – начальник Ігор Хаварівський та головний державний інспектор Роман Бица.

На нараді обговорено стан проведення превентивної роботи, зорієнтованої на упередження порушень трудових прав медичних працівників, у закладах охорони здоров’я на регіональних рівнях.

Зокрема, на Тернопільщині станом на 10 лютого посадовими особами Управління Держпраці інформаційними заходами охоплено понад 70 закладів охорони здоров’я Тернопільщини. Під час онлайн наради, інформаційних відвідувань, телефонних інформувань керівниками медичних установ наголошено на обов’язковому підвищенні базового рівня заробітної плати лікарям та медсестрам та недопущення порушень трудового законодавства в частині примушування до написання заяв на переведення на неповний робочий день чи звільнення.

 

Довідково

З набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», на 2022 рік розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановлений у межах фонду оплати праці на рівні не менше:

  • 20 000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;
  • 13 500 гривень – для фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.

 

 

Змінити мову