Консультуємо щодо особливостей організації охорони праці на автомобільному транспорті

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Управління Петро Гичка консультує представників ТОВ «Кайрос-авто» щодо особливостей охорони праці на автомобільному транспорті.

Під час виконання робіт важливу роль відіграє організація проведення ремонту та обслуговування техніки та обладнання, дотримання вимог нормативних та законодавчих актів, в тому числі правил експлуатації техніки, Правил дорожнього руху, Правил охорони праці на автомобільному транспорті та інших.
Завжди слід звертати увагу на якість з’єднань, підтікання паливно-мастильних матеріалів, якісне регулювання механізмів обладнання, вчасному усуненню дефектів.
Важливим питанням залишається огляд техніки, випуск її на лінію, з парку, проходження водіями, механізаторами перед рейсових та після рейсових медичних оглядів, наявність документів, дозволів, медичних аптечок, справного шанцевого інструменту, знаків аварійної зупинки та інше.
На кожному підприємстві, що здійснює роботи на автотранспорті потрібно: розробити інструкції з охорони праці; проводити відповідно до вимог законодавства навчання та перевірку знань з питань охорони праці, пожежної безпеки. Забороняється допускати до роботи працівників, які не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці та пожежної безпеки; попередній і періодичний медогляди працівників повинні проводитися в установлені законами терміни; виконувати вимоги законодавства України щодо праці жінок, неповнолітніх; проводити розслідування нещасних випадків та профзахворювань відповідно до встановленого порядку.

Змінити мову