Завдяки Держпраці 158 підприємств відновили свою діяльність, а 19 тисяч працівників – зберегли роботу

24 серпня 2022

За сприяння інспекторів Держпраці 158 підприємствам, у яких було обмежено виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, вдалося відновити свою діяльність і, як наслідок, зберегти 19 тис. робочих місць своїх працівників.

У травні Держпраці започаткувала проєкт, спрямований на недопущення зупинки роботи підприємств в умовах військової агресії російських окупантів.

Під час безпосередніх візитів інспектори Держпраці надавали консультаційну та практичну допомогу суб’єктам господарювання, зокрема щодо усунення порушень вимог законодавства з питань охорони праці, які обмежували роботу підприємств чи виконання окремих робіт. На запит бізнесу також розповідали про ефективні способи організації роботи з урахуванням вимог безпеки праці.

Одним з головних питань під час роз’яснювальних заходів був спрощений порядок отримання дозволів.

Так, протягом червня – липня 2022 року спрощеним порядком отримання документів дозвільного характеру скористались понад 350 підприємств, з яких 84 – завдяки рекомендаціям Держпраці. До початку роз’яснень інспекторів таку урядову ініціативу використали лише трохи більше 20 суб’єктів господарювання.

Держпраці не зупиняється на досягнутому та надаватиме надалі консультаційну підтримку суб’єктам господарювання та працівникам в умовах воєнного стану.

Змінити мову