На Тернопільщині продовжуються робочі візити до територіальних громад

05 червня 2024

З метою популяризації трудового законодавства в частині створення безпечних умов праці, легалізації трудових відносин з працівниками, а також запровадження програми психосоціальної підтримки, фахівцями управління інспекційної діяльності у Тернопільській області проведено робочу зустріч з посадовими особами Кременецької міської ради.

Під час зустрічі наголошено, що життя і здоров’я працівників повинно бути завжди в пріоритеті, тому створення служби з охорони праці, проходження навчання з охорони праці керівниками та спеціалістами повинно бути на постійному контролі.

Також було підкреслено, що найбільша перевага офіційного працевлаштування для працівника – це економічні та соціальні гарантії, визначені трудовим законодавством: право на гарантовану оплату праці, щорічну відпустку, оплату лікарняних листків, на роботу в безпечних умовах праці, на захист від незаконного звільнення, крім цього – наповнення місцевого бюджету.

Зазначалося, що в рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей та Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, необхідно звернути увагу на гарантії, передбачені законодавством про працю при працевлаштуванні неповнолітніх працівників, а також сприяти молодим людям в пошуку їх першого робочого місця.

Посадовців міської ради було ознайомлено з можливістю запровадження програми психосоціальної підтримки у воєнний і післявоєнний час, адже тепер будь-яке підприємство має можливість безкоштовно запровадити таку програму на своїх робочих місцях.

Більше інформації про найпоширеніші питання трудового законодавства можна отримати на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua.

Змінити мову