На Тернопільщині тривають контрольні заходи, спрямовані  на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення

18 січня 2019

Управління Держпраці у Тернопільській області звертає увагу роботодавців, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 року №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» Державна служба з питань праці, Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд України, Національна поліція, інші центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування до 5 жовтня 2018 р. здійснювали інформаційно-роз’яснювальну кампанію про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

Починаючи з 5 жовтня 2018 р. на Тернопільщині тривають спільні комплексні перевірки підприємців з метою детінізації ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.

Нагадуємо, що відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби.

Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного соціального внеску та податків –  125 190  грн. за кожного неналежно оформленого працівника.

Порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, більш ніж за один місяць або виплата їх не в повному обсязі –  12 519 грн.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, несплата за роботу в нічний час, роботу у вихідний або святковий день, понаднормову роботу та ін.) – 41 730  грн. за кожного працівника.

Недопуск до проведення перевірки або створення перешкод у її проведенні –  12 519  грн.

Недопуск до проведення перевірки з питань виявлення таких порушень, як: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві; виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків –  417 300 грн.

Змінити мову