На вебінарі роз’яснено особливості проведення розслідувань гострих професійних захворювань медичних працівників
17 березня 2021З метою інформування про належне оформлення матеріалів та проведення розслідувань гострих професійних захворювань медичних працівників в Управлінні Держпраці у Тернопільській області відбувся вебінар для керівників закладів охорони здоров’я, голів комісій із розслідування гострих професійних захворювань, інженерів з охорони праці медичних закладів області. Із вступним словом до учасників звернувся начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Віталій Мариновський.
«Згідно із дорученням Прем’єр-міністра України, сьогодні кожен випадок захворювання медичних працівників розслідується як потенційно можливий випадок гострого професійного захворювання. Станом на сьогодні ми отримали 2159 повідомлень роботодавців про випадки захворювань працівників на гостру респіраторну хворобу Covid-19, які підлягають розслідуванню. З них розслідувано – 1467, із розслідуваних випадків – 167 визнано пов’язаними з виробництвом», – зазначив керівник Управління.
Начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Олег Бандура схарактеризував стан захворюваності працівників закладів охорони здоров’я на гостру респіраторну хворобу Covid-19, розповів про актуальні проблеми у процедурі розслідування ГПЗ. Зокрема, надав рекомендації щодо спрощення процедури розслідування випадків захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою Covid-19, скорочення термінів розслідувань з метою пришвидшення надання потерпілим відповідних страхових виплат.
Учасникам вебінару також розповіли про заходи щодо усунення причин інфікування працівників медичних закладів, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів щодо запобігання поширенню інфекції. Наголошено насамперед на профілактиці захворювань та запобіганні випадків гострих професійних захворювань, а це – використання засобів індивідуального захисту, використання санітайзерів та засобів дезінфекції, дотримання фізичної та соціальної дистанції, систематичне вологе прибирання з використанням мийних засобів, інтенсивне провітрювання приміщень, специфічна імунізація – вакцинація.