На засіданні колегії Управління Держпраці у Тернопільській області підсували роботу за 9 місяців
01 листопада 201931 жовтня відбулося засідання колегії Управління Держпраці у Тернопільській області, під час якого проаналізували стан охорони праці та результати розслідування смертельного нещасного випадку у ФГНВГ «Коваль», розглянули питання стану охорони праці у деревообробній промисловості області та підсумували роботу Управління за 9 місяців 2019 року.
Комісія Управління розслідувала груповий смертельний нещасний випадок, що стався 13 серпня 2019 року із підсобними робітниками свиноферми у Селянському (фермерському) науково-виробничому господарстві «Коваль» – потерпілі отруїлись парами аміаку, що виходили із гноєзбірника, один працівник свиноферми помер у лікарні, двох інших вдалось врятувати. Розглянувши матеріали розслідування нещасного випадку, комісія визнала нещасний випадок пов’язаним із виробництвом. Крім того, на підприємстві здійснено позапланову перевірку стану охорони праці і промислової безпеки – під час якої виявлено ряд порушень нормативно-правових актів з охорони праці.
Про стан охорони праці у деревообробній промисловості Тернопільщини розповів головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Ігор Проць. У деревообробній промисловості області є 1139 піднаглядових підприємств, 5823 виробничих об’єктів. Інспектори Управління у 2019 році перевірили 31 суб’єкт господарювання деревообробної промисловості, перевірили 72 виробничих об’єктів та виявили 179 порушень нормативно-правових актів з охорони праці. За порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці притягнули до відповідальності 31 працівника, 18 з них – перші керівники підприємств.
Підсумовуючи роботу Управління, начальник відділу інспекційної роботи, організаційно-аналітичного забезпечення, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Віктор Андрійчук навів статистику виробничого травматизму в області.
«На виробництві за 9 місяців 2019 року травмувалися 57 осіб, у тому числі смертельно – 11 працівників. Смертельні нещасні випадки стались у соціально-культурній сфері, харчовій промисловості, будівництві (2 випадки), енергетиці (2), сільському господарстві (3 випадки), автомобільному транспорті та житлово-комунальному господарстві. З метою попередження нещасних випадків на виробництві головні державні інспектори Управління Держпраці у Тернопільській області здійснили 907 перевірок виробничих об’єктів суб’єктів господарювання з питань охорони праці та промислової безпеки. Під час перевірок виявили 4603 порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці. За незадовільний стан охорони праці, грубі порушення нормативних актів з охорони праці притягнуто до адміністративної відповідальності 413 осіб», – зазначив Віктор Андрійчук.
Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Олександр Мисак поінформував, що посадові особи відділу прийняли на особистому прийомі 2196 громадян, розглянули 321 звернень громадян та 416 листи представників суб’єктів господарської діяльності.
«За 9 місяців 2019 року на виконання законних вимог державних інспекторів 617 працівникам виплачено заборгованість із заробітної плати на суму понад 3,3 млн грн. Загалом на виконання приписів усунено порушення прав 10071 найманих працівників. Також за результатами заходів державного нагляду та контролю виявлено 133 працівники, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин, – підсумував Ігор Хаварівський.
На колегії Управління також підсумували роботу Управління за І квартал у сфері гігієни праці.
«Пріоритетним напрямом роботи Управління і надалі залишається підвищення ефективності заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю та з охорони праці, вжиття дієвих заходів щодо недопущення зростання травматизму на піднаглядових підприємствах», – підсумувала начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус.