Начальник Управління Держпраці Віталій Мариновський – про фінансові стимули від держави для роботодавців за легалізацію праці
05 липня 2021Як свідчить практика, окремі роботодавці приймають рішення мінімізувати свої витрати за рахунок того, що не укладають трудові відносини з найманими працівниками. Проте, офіційне працевлаштування є не лише гарантією соціального захисту працівника, але й – кадрової стабільності роботодавця та налагодженої роботи усіх учасників ринку праці.
Як зазначив начальник Управління Держпраці Віталій Мариновський, укладаючи трудові договори з працівниками, роботодавець отримує чимало переваг, а саме: імідж соціально відповідальної компанії чи підприємця, можливість залучати інвестиції та кращих фахівців, виходити на нові ринки та чесно конкурувати за якістю послуг і ціною.
Більше того, роботодавці також можуть розраховувати на фінансову підтримку держави, зокрема:
- на часткову компенсацію зарплати працівникам, якщо трудовий договір укладено з внутрішньо переміщеною особою, зареєстрованою у Державній службі зайнятості як безробітною, і її заробітна плата становить не менше середньої у регіоні. Також – на компенсацію витрат на навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації внутрішньо переміщеної особи;
- на компенсацію єдиного соціального внеску протягом року, якщо прийнято на роботу на два і більше років батьків дітей до шести років; тих, хто самостійно виховує дитину до 14 років або дитину з інвалідністю, дітей-сиріт після 15 років; випускників навчальних закладів; людей передпенсійного віку; осіб з інвалідністю й учасників бойових дій;
- на компенсацію витрати на єдиний соціальний внесок малим підприємцям, які працевлаштовують безробітних на мінімум два роки на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.
Окрім того, якщо роботодавці протягом року створять нові робочі місця з оплатою праці не менше трьох мінімальних зарплат, то наступного року вони зможуть отримати компенсацію 50% ЄСВ за кожного працівника.
Офіційно оформлюючи своїх працівників, роботодавці також можуть розраховувати на підтримку держави на період запровадження карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19. І, звичайно ж, – їм не загрожують фінансові санкції за використання не задекларованої праці.