Начальник Управління Віталій Мариновський зустрівся з ветеранами та екс-керівниками сфери нагляду за додержанням законодавства про працю
28 вересня 2021Сьогодні, 28 вересня, начальник Управління Держпраці Віталій Мариновський зустрівся з ветеранами та колишніми посадовцями, під керівництвом яких упродовж чверті століття здійснювався нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю на території Тернопільської області.
Віталій Мариновський, звертаючись присутніх гостей та колективу відділу праці територіального органу відзначив, що фахівці інспекції з моменту створення й до сьогодні з честю та гідністю виконували покладені на них завдання та до сьогодні продовжують сумлінну працю у сфері додержання законодавства про працю.
Зустріч проходила у стінах Управління Держпраці у теплій та невимушеній атмосфері.
Довідково: повертаючись до історичного екскурсу, в Україні створення державної інспекції праці було започатковано постановою Верховною Радою України від 15.12.1994 № 296.
На виконання цієї Постанови, Кабінет Міністрів України створив до 01.07.1995 Державну інспекцію праці Міністерства праці. На цьому етапі державні інспектори праці виконували свої функціональні обов’язки, перебуваючи у складі трьох самостійних структур, кожна з яких мала власні повноваження, права та обов’язки, зокрема:
- Головної Державної інспекції праці – структурного підрозділу Мінпраці;
- Територіальних державних інспекції праці – структурних підрозділів управлінь праці та зайнятості населення обласних державних адміністрацій;
- Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення – входила до складу центрального та місцевих органів Державної служби зайнятості.
Така модель Державної інспекції праці не відповідала вимогам п. 10 Рекомендації МОП № 20 та не забезпечувала реального захисту працівників.
Тому відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2000 № 1351 в складі Міністерства праці та соціальної політики України на базі його структурних підрозділів було утворено урядовий орган державного управління – Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю (Держнаглядпраці). При цьому, на регіональному рівні контроль за додержанням законодавства про працю продовжували здійснювати Територіальні державні інспекції праці, що функціонували на правах структурних підрозділів управлінь праці та зайнятості населення ОДА, а також інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, що входили до складу центрального та місцевих органів Державної служби зайнятості.
Наказом Держнаглядпраці від 28.08.2001 № 7 були утворені Територіальні Державні інспекції праці в областях, які є незалежними від місцевих органів виконавчої влади, що відповідає вимогам міжнародних актів, які регулюють діяльність інспекції праці.
Відповідно до Указу Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» від 09.12.2011р. № 1085/2010, утворено Державну інспекцію України з питань праці (Держпраці України), яка є правонаступником Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю (Держнаглядпраці). Територіальні органи Держпраці України були створені відповідно до Постанови КМУ від 17.08.2011 № 879 «Про утворення територіальних органів Державної інспекції з питань праці». Зазначеною постановою було визначено, що територіальні органі які утворюються є правонаступниками прав та зобов’язань Територіальних органів Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, який ліквідовано.
У травні 2015 року, шляхом злиття територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України та Територіальної Державної інспекції з питань праці, було утворено Управління Держпраці у Тернопільській області.