Нагадуємо про безпечне виконання робіт та технологічних процесів в деревообробній промисловості

17 липня 2019

Організація робіт з охорони праці

Роботодавець на підприємстві повинен створити службу охорони праці, функції служби охорони праці можуть виконувати особи, які мають відповідну підготовку.

Для покращення роботи, спрямованої на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям на виробництві, роботодавець з урахуванням специфіки виробництва повинен розробити та затвердити Положення про службу охорони праці підприємства. Для  проведення   навчань  та інструктажів, надання методичної допомоги працівникам з питань охорони праці на підприємстві мають бути створені кабінети охорони праці.

Посадові особи відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці зобов’язані проходити попередню і періодичну перевірку знань з питань охорони праці.

Роботодавець повинен організувати на підприємстві розслідування  та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до вимог Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

Вимоги до забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним  взуттям,  іншими  засобами  індивідуального  захисту, змивальними та знешкоджувальними засобами

На роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних з забрудненням або несприятливими  метеорологічними умовами, працівники мають безкоштовно забезпечуватися спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами  індивідуального  захисту. Засоби  індивідуального захисту необхідно використовувати у тих випадках, коли безпечна робота не може бути забезпечена організацією виробничих процесів, конструкцією обладнання, будівельно-планувальними рішеннями та засобами колективного захисту.

Працівники під час інструктажу мають бути ознайомлені з  правилами експлуатації, методами перевірення справності та зберігання засобів індивідуального захисту, а також забезпечені засобами індивідуального захисту згідно з відповідними галузевими нормами.

Для захисту органів слуху при рівні шуму 85 дБ і вище працівники мають забезпечуватися протишумовими навушниками. Під час виконання робіт, пов’язаних з можливістю ураження очей (викидання різальним інструментом тріски, стружки, газозварювальні, лазерні, лакофарбувальні роботи та ін.), працівники мають бути забезпечені  захисними окулярами. Працівникам, які працюють з механізованим (пневматичним) ручним інструментом, необхідно видавати засоби захисту рук від вібрації. Працівники цехів, де проводяться оздоблювальні, шліфувальні  роботи,  мають бути забезпечені засобами захисту органів дихання. Для захисту шкіри рук працівникам повинні видаватись захисні пасти, мазі. Під час виконання робіт з синтетичними  смолами,клеями,  лакофарбовими   матеріалами,   розчинниками   та іншими шкідливими речовинами працівники мають забезпечуватись гумовими рукавичками. Працівники, одяг яких під час виконання роботи може бути залитий легкозаймистими речовинами (оздоблювальні роботи, виробництво сірників тощо), мають бути забезпечені запасними комплектами спецодягу.

Після закінчення роботи засоби індивідуального захисту  необхідно  (залежно від виду робіт) очистити, провітрити, висушити, знешкодити тощо. Спецодяг повинен зберігатись окремо від особистого одягу працівників в індивідуальних шафах у спеціально виділеному приміщенні, яке повинне провітрюватись.

Режими праці та відпочинку

Режими праці та відпочинку працівників деревообробної промисловості визначаються відповідно до чинного законодавства України про охорону праці.

Вимоги до професійного добору працівників

Працівники, які допускаються до виконання робіт у виробничих процесах деревообробної промисловості, повинні мати відповідну професійну  підготовку та відповідати фізіологічним і психофізіологічним особливостям робіт, які ними виконуються.

Працівники, які виконують роботи з важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці або такі, де є потреба у професійному  доборі, мають проходити за рахунок роботодавця попередній (при прийнятті на роботу)  і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди.

Особи віком з 18 років приймаються на роботу після попереднього і, в подальшому, до 21 року підлягають щорічним медичним оглядам. Позачерговий медичний  огляд  повинен  проводитись  на прохання працівника або за ініціативою роботодавця, якщо стан здоров’я працівника не дозволяє виконувати трудові обов’язки.

Працівники, які приймаються на постійну чи тимчасову роботу і при подальшій роботі мають проходити на підприємстві навчання у формі інструктажів з питань охорони праці.

Правила  охорони  праці  в деревообробній промисловості

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0306-05

Змінити мову