Одній з найстаріших спеціалізованих установ ООН – Міжнародній організації праці – виповнюється 100 років

15 квітня 2019

Упродовж ювілейного року МОП в усьому світі пройдуть численні пам’ятні заходи, покликані привернути увагу до досягнень організації та тієї ролі, яку вона відіграє в житті кожної людини.

З цієї ж нагоди 11 квітня відбувся 24-годинний «Всесвітній онлайн-тур».  У 24 країнах чотирьох континентів, від Суви (Фіджі) до Ліми (Перу), пройшли національні заходи, присвячені діяльності МОП.  Україна теж долучилася до святкового марафону.  Його організаторами стали Маркус Пілгрім – директор Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи, а також Сергій Савчук – Національний координатор МОП в Україні.

На урочисту подію у Києві завітали: Генеральний директор Директорату розвитку ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Олександр Савенко, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, заступник Голови професійних спілок України Олександр Шубін, в. о. Голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, соціальні партнери та інші експерти.

Голова Держпраці Роман Чернега у своєму вітальному слові подякував за співпрацю та зазначив: «Підтримка МОП є ключовою у приведенні українського законодавства в галузі безпеки та гігієни праці у відповідність до стандартів ЄС та конвенцій МОП через надання юридичних консультацій та практичних тренінгів з безпеки та гігієни праці. Завдяки МОП ми змогли побачити міжнародний досвід в створенні превентивної системи управління охороною праці за допомогою системи оцінки управління ризиками, системи так званого попереджувального підходу, а не реагування на випадки, які вже сталися. Ми побачили, як цей підхід працює в інших країнах. Звичайно, Україна ще далека від результатів, досягнутих, наприклад, Канадою або Фінляндією, але якщо інші країни пройшли цей шлях і досягли успіху, ми теж його досягнемо».

Довідково

Україна є членом МОП з 1954 року (як частина колишнього Радянського Союзу), а з 1991 року – як незалежна держава. Україна ратифікувала 71 Конвенцію МОП, зокрема вісім фундаментальних і чотири пріоритетні Конвенції.

Основними стратегічними цілями МОП є сприяння реалізації основоположних принципів та прав у сфері праці, створення більш широких можливостей для жінок та чоловіків з метою забезпечення гідної зайнятості та отримання належної заробітної плати, підвищення ефективності соціального захисту для всіх верств населення.

Змінити мову